Ay ve Güneş

/

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Video BölümüVideo Bölümü  
SIK KULLANILAN BÖLÜMLER
Tıkla Dinle Kutucukları & Maneviyat& Aşk ve Sevgi & Lakırdı Ovası & SEYR-i ALEM & DİVAN-I EDEBİYAT
GİTMEK İSTEDİĞİNİZ BÖLÜMÜN İSMİ ÜZERİNE TIKLAYIN
EN SON GÖNDERİLEN 10 MESAJ
Konu Yazan GöndermeTarihi
C.tesi 17 Haz. 2017, 13:04
Perş. 25 Mayıs 2017, 09:45
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:58
Cuma 12 Mayıs 2017, 09:56
Perş. 04 Mayıs 2017, 09:33
Salı 25 Nis. 2017, 09:47
Çarş. 19 Nis. 2017, 09:57
Perş. 30 Mart 2017, 09:46
Perş. 23 Mart 2017, 09:03
Ptsi 20 Mart 2017, 09:18

Aynadaki Düşman - Teşkilat - Trt 1

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
mcnn38
Admin

Erkek
Yaş : 36 Kayıt tarihi : 04/09/08 Mesaj Sayısı : 1871 Nerden : Geliyon İş/Hobiler : Yaşamak Lakap : GARİB

MesajKonu: Aynadaki Düşman - Teşkilat - Trt 1 Cuma 03 Tem. 2009, 08:50

Arkadaşlar biliyorum bu diziyi tanıtmak için çok geçkaldım ama şimdiden izleseniz bile çokşey kaçırmamış olursunuz geçen hata bi özet geçildi muhakkak izleyin.

detaylı bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz ; http://www.aynadakidusman.com/

Düşman aynada beliriyor, yüzleşmeye hazır mısın ?
Geçmişini arayan sıra dışı bir gencin (Murat) ‘sıra dışı hikâyesi, TRT-1 ekranlarında seyirciyle buluşuyor.

Aynadaki Düşman, kurgusal bir olayın dekorunda, sizleri ülkenin yakın tarihine ışık tutacak sürükleyici bir maceraya davet ediyor. Son günlerde ülkede yaşanan kaos ortamıyla, ilk bakışta hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünen bir genç, Murat, fırtınalı bir gecede yaralı olarak sahile vurur. Geçmişine ait hiçbir şey hatırlamayan Murat’ın kim olduğuyla ilgili de herhangi bir fikri yoktur. Dahası, kimliğini bulmak için çıktığı yolculukta, üstü örtülen bir cinayetin tehlikeli sırlarına, adım adım yaklaştığından habersizdir. Murat kimdir? Önceki hayatına ait sırları nelerdir? İçine girdiği bu yalanlar labirentinde, asıl kimliğine ulaşmayı başarabilecek midir? Her şeyin gösterildiği gibi olmadığı, her yalanın arkasında mutlaka sağlam bir hikâyenin bulunduğu acımasız bir dünyanın kapıları, bu kez çok farklı bir biçimde aralanıyor.

17 Nisan’da bir adam; geçmişini aramaya başlıyor, Türkiye’nin karanlık sırları ortaya çıkıyor. Sürükleyici hikâyesi, sıra dışı kurgusu, hiç bitmeyen temposu, şaşırtıcı gizemleri ve her yeni bölümde zihinlerde bırakacağı yeni soru işaretleriyle Aynadaki Düşman, dizi tarihinde yepyeni bir dönüm noktası olacak…

Yürek sancımın tek refakatçisi, sözcüklerimin yegane bekçisi..
Aldırma satırlarıma bulaşmış hüzün rutubetine.
Önemseme kendimle olan savaşın galibine.

En son mcnn38 tarafından Salı 21 Tem. 2009, 19:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör http://med-cezir.eniyiforum.org
mcnn38
Admin

Erkek
Yaş : 36 Kayıt tarihi : 04/09/08 Mesaj Sayısı : 1871 Nerden : Geliyon İş/Hobiler : Yaşamak Lakap : GARİB

MesajKonu: Geri: Aynadaki Düşman - Teşkilat - Trt 1 Cuma 03 Tem. 2009, 08:50

TRT 1'in yeni dizilerinden Aynadaki Düşman: Teşkilat, izleyenleri bir hayli şaşırtıyor.

Kurumun şu ana kadar ekrana getirdiği bir çok iddialı olduğu söylenip de bir kaç bölüm sonra kaldırılan dizilerle hiçbir benzerliği yok.

En son MAT dizisi büyük bir iddia ile yayınlanmış, ancak o iddialı laflar kadar özenli bir iş ortaya çıkmayınca kaldırılması kaçınılmaz olmuştu.

Canını Sevdiğim İstanbul'u yani CSİ'nin de akıbetinin MAT'a benzemesi bizleri şaşırtmadı.

Ancak Aynadaki Düşman: Teşkilat dizisi TRT'nin yüzünü bir hayli güldüreceğe benziyor.

Şafak Sezer'in pos bıyıklı Çelebi karakterinin tek falsosu ünlü oyuncunun kiloları... Şayet Şafak Sezer bu süreçte biraz zayıflayıp daha fit gözükürse, katil/suikastçi rolünde inandırıcılığını da artıracaktır.

Belleklerimizde Bruce Willis'ın tüm etkileyiciliğini kullandığı 'Çakal'ı ve Jean Reno'nun soğuk kanlı Leon'u dururken, kilolu bir Türk katil Çelebi, bizlere o kadar da inandırıcı gelmiyor...

Ancak dizinin prodüksiyonu, gösterilen özen ve yüksek bütçesi dikkate alındığında Şafak Sezer'in kilolarına bir müddet daha katlanabiliriz.

Aynadaki Düşman:Teşkilat dizisi son dönemde 'dizikolik'ler için 'koliklik' yaratabilecek dikkat çekici yapımlardan birisi...

Çekimler, müzik, dekor, kullanılan üstün teknoloji diziyi diğer bir çok yapımdan ayırıyor.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile karşılaştırmak pek de doğru değil... Farklı bir yapım Aynadaki Düşman: Teşkilat...

Öğrendiğimize göre dizinin yapımcıları plato için 3 yıllık anlaşma yapmışlar. Yani bu işin peşini bırakmayacak iradeye sahipler... TRT, biraz sabrederse Aynadaki Düşman: Teşkilat ile ciddi bir ivme yakalayabilir.

Dizide gözlerimizi yoran bazı detaylar da yok değil...

Özellikle diziye hız getirmek, sürükleyicilik sağlamak için yapılan kimi abartılar bir müddet sonra inandırıcılık noktasında izleyicinin kafasında soru işaretleri bırakabilir.

Örneğin, Çelebi'nin başarısız olan iki işbirlikçisini bir minibüsün içine bomba koyarak hayava uçurduğu sahnede, aracın dağılan parçalarının her tarafa saçılıp da Çelebi'nin sağından solundan uçuşması ve onu en azından teğet geçmemesi biraz abartı değil mi?
Tabii Çelebi'nin ilahi bir yanı yoksa!

Aynadaki Düşman:Teşkilat'ı çok yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Dizide güncel konular vurgulu bir şekilde işlenmeye başlarsa, güncel meselelere dokundurmalar yapılırsa Kurtlar Vadisi Pusu gibi efsaneleşmese dahi, 'koliklik' yaratması hiç kimseyi şaşırtmayacaktır.

Analiz / Televizyon Gazetesi - 29 Nisan 2009

http://www.televizyongazetesi.com/?im=yhs&hn=33547

mcnn38
Admin

Erkek

MesajKonu: Geri: Aynadaki Düşman - Teşkilat - Trt 1 Salı 21 Tem. 2009, 19:29

Milli Mucadeleden sonra anlatilan ve hepsi gerceklere dayali bir belgeseldir.Daha cok Ergenekon Teror Orgutunun hikayesini anlatiyor.Adnan Menderes'in idami,Adalet Partisinin kurulusu,Susurluk, 1960,1980,1971,1997.Askeri Darbeler/ muhtiralar,28 Subat,12 Eylül,27 mayis.Ugur Mumcu,Turgut Ozal ve Savci cinayetleri.Bulent Ecevit Suikasti.Turkiye siyaset mafya devlet.Madimak olayi Basbaglar olayi.Kontgerilla Kenan Evren terör bomba.Susurluk Kemal Dervis.Postmodern Darbe ekonomik kriz hukumet tezkere irak isgal...

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Aynadaki Düşman - Teşkilat - Trt 1

Aynadaki Düşman - Teşkilat - Trt 1

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası